Skip to main content
Tallinna Linnavolikogus võeti täna vastu ühisavaldus Ukraina jätkuvaks toetamiseks, millega toonitati ühiselt, et täna on olulisem kui kunagi varem jätkata laiapõhjalist toetust Ukrainale. Avaldusega liitusid kõik linnavolikogus esindatud poliitilised jõud, v.a EKRE fraktsiooni esimees, kes jäi otsustamisel erapooletuks.
“Kui palju süütuid inimesi peab veel hukkuma? Ukraina vajab täna õigeid relvasid ja piisavas mahus laskemoona, lisaks toetavatele sõnadele, et saavutada lahinguväljal edu ja lüüa okupandid oma riigist välja. Tänane venevõim, eestotsas diktaatorist või pigem mõrvarist Putiniga tuleb kiiremas korras purustada, nagu tuli II maailmasõjas purustada Hitler, sest vastasel juhul on Tallinna linnaruumis palju vastukaja pälvinud sõja võimalike tagajärgi meenutav kunst varsti demokraatlikus Euroopas kurb reaalsus, mitte enam pelgalt oht. Hoiame kokku ja toetame Ukrainat, Au Ukrainale!” sõnas Eesti 200 fraktsiooni esimees Joel Jesse
Avalduse täistekst:
Tallinna Linnavolikogu avaldus Ukraina toetuseks
2024. aasta 24. veebruaril möödub kaks aastat päevast, mil Venemaa Föderatsioon alustas täiemahulist sõjalist agressiooni Ukraina riigi ja rahva vastu. Täna on olulisem kui kunagi varem jätkata laiapõhjalist toetust Ukrainale.

Tallinna Linnavolikogu on hukka mõistnud Venemaa Föderatsiooni sõjalise sissetungi Ukrainasse ning avaldanud toetust Ukraina rahvale, Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele.

Rõhutame, et Ukraina liitlased ja toetajad ei tohi väsida. Me ei tohi unustada, et Ukraina rahvas võitleb vabaduse ja iseseisvuse eest. Meie ülesanne on neid selles võitluses toetada nii palju kui võimalik.

Avaldame kaastunnet kõigile ukrainlastele, kes on võitluses vabaduse nimel kaotanud enda lähedased või pidanud Venemaa Föderatsiooni sõjakoleduste tõttu kannatama. Venemaa Föderatsiooni poolt sooritatud kuritegudele ning rünnakutele tsiviilisikute ja -taristu vastu ei ole ühtegi õigustust.
Rõhutame, et kõigil riikidel lasub kohustus anda enda panus ukrainlaste vastu suunatud  inimsusvastaste kuritegude lõpetamiseks.

Samuti lasub kõigil kohustus aidata kaasa perekondade taasühinemisele, mistõttu kutsume kõiki riike üles aitama kaasa küüditatud laste Ukrainasse naasmisele.
Tallinna Linnavolikogu kutsub üles teisi pealinnu ja omavalitsusi mõistma hukka Vene Föderatsiooni agressiooni Ukraina vastu ning lõpetama kõik suhted Venemaa omavalitsuste ja riiklike institutsioonidega. Kordame, et Tallinna linn ei tee koostööd organisatsioonide ja isikutega, kes aitavad taastoota Venemaa Föderatsiooni mõjuvälja või õigustavad agressiooni Ukraina vastu.

Tallinn ja tallinlased on toetanud Ukraina omavalitsusi sõjast põhjustatud humanitaarkatastroofi leevendamisel. Oleme saatnud humanitaarabi Kiievisse, Odessasse, Zõtomõri ja Lvivi. Oleme annetanud esmatarbekaupu, kiirabiautosid, liinibusse, sülearvuteid ja generaatoreid. Jätkame seda abi Ukrainale niikaua kui vajalik, aidates likvideerida Venemaa agressioonisõja tagajärgi ning pakkudes tuge Ukraina linnade ülesehitamisel.

Täname ja tunnustame kõiki vabatahtlikke, omavalitsusi ja riike, kes on andnud enda panuse Ukraina toetamiseks ning kutsume üles seda jätkama. Täna on olulisem kui kunagi varem jätkata laiapõhjalist toetust Ukrainale.