Skip to main content

Tänane Riigikogu avaldus on sümboolne, kuid poliitiliselt ja moraalselt tugev akt, millega nõuame õigust ja õiglust, et Venemaale küüditatud Ukraina lapsed pääseksid tagasi kodumaale ning sõjakurjategijad saaksid karistatud, ütles Riigikogu Eesti 200 fraktsiooni esindaja Kalev Stoicescu.

„Venemaa on alates 2014. aastast, alates agressioonisõja algusest viinud vägivaldselt Ukraina aladelt Venemaale sadu tuhandeid lapsi. Nimepidi on identifitseeritud vähemalt 20 tuhat küüditatud last. Olgu tegemist viie- või kuuekohalise arvuga – tegemist on kolossaalse -genotsiidi mõõdus- kuriteoga. Lapsed on elus, kuid nende elu on rikutud seniks, kuni nad jõuavad tagasi kodumaale, vabasse Ukrainasse,“ ütles Stoicescu.

Riigikaitse komisjoni esimehe sõnul varastab diktaator Putin Ukraina lastelt kodu, kodakondsuse, lapsepõlve ja rahvusliku identiteedi. „Lastele tehakse venemeelset ajupesu, neile sisendatakse militarismi ja kurjust niipea, kui nad õpivad kirjutama ja lugema. Lapsed on kõige nõrgemad ning Putini kuritegelik režiim näitab oma võimu ja tõelist palet karistades nimelt kõige nõrgemaid,“ sõnas Stoicescu.

„Eestis sündinud tänapäeva lapsed ja noored on kõik ilmale tulnud vabas, demokraatlikus ja sõltumatus riigis. Nad ei mäleta, ega saagi mäletada okupatsiooni rubla ja sõduri kirsasaapaid. See on saatus, mida väärivad ka Ukraina lapsed, kelle vanemad võitlevad nüüd oma enda ja oma laste tuleviku eest,“ ütles Stoicescu.