Skip to main content

Eesti 200 ja EKRE fraktsioonid ning Keskerakonna saadikud Tartu linnavolikogus esitavad neljapäeval volikogule eelnõu, mis külmutaks linnajuhtide, volikogu ja volikogu komisjonide liikmete palgad, tasud ja hüvitised. Olukorras, kus linna rahaline seis on keeruline ning riigi majandus on languses, ei ole linnavalitsuse palkade ennaktempos kasv põhjendatud.

Seni on linnapea, abilinnapeade, volikogu esimehe ning aseesimeeste palgad ja hüvitised olnud seotud kõrgemate riigiteenijate kõrgeima palgamääraga. Kõrge inflatsioon tõttu on kõrgemate riigiteenistujate palgamäär kasvanud kiiremini kui Eesti majandus ja ülejäänud palgad.

Samuti näeb eelnõu ette linnapea ja abilinnapeade isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise tühistamist. Eesti 200 fraktsiooni aseesimees Pärtel Piirimäe sõnul on Tartu linn endale eesmärgiks võtnud vähendada autoga liiklemist eriti kesklinna piirkonnas ning linnavalitsus peaks selles osas näitama eeskuju ja kasutama võimalusel alternatiivseid transpordivahendeid. “Täna on autohüvitised sisuliselt põhjendamata palgalisa. Vajadusel on  võimalus isikliku autoga tehtud töösõite hüvitada kuludokumentide alusel,” ütles Piiirimäe.

Eesti 200 fraktsiooni esimees Anneli Kannus lisas, et ettepanek hõlmab ka volikogule makstavaid tasusid: “Solidaarselt teeme ettepaneku külmutada ka volikogu esimehele, volikogu aseesimehele, fraktsioonide esimeestele, komisjonide esimeestele, komisjoni aseesimeestele, volikogu liikmetele ja komisjonide liikmetele makstavad tasud ja hüvitised.”

Eelnõu näeb ette kõikide palkade, tasude ja hüvitiste külmutamist tänasel tasemel tähtajatult. Linna majandusliku olukorra paranedes on volikogul võimalus oma otsus üle vaadata. Linna eelarve kasvule, kuid samaaegsele kärpevajadusele pööras tähelepanu, 6. novembri 2023.a. Postimehes ka abilinnapea Meelis Leidt.