Skip to main content

Autostumise vähendamiseks plaanib Tartu linn lõpetada tasuta parkimise lubade väljastamise. Parkimistasu vabastusest jääb ilma hulk linnavalitsuse ametnikke, aga ka kõik elektriautode kasutajad.

Et parkida Tartu kesklinnas, peab näiteks aastase pileti eest välja käima 1200 eurot. Tartu linnavalitsuse ja ka teiste südalinnas tegutsevate asutuste töötajad saavad taotleda maksmisest vabastust. Kokku on selliseid tasuta parkimise lube praegu välja antud 149.

Nendest 81 on linnavalitsusel, volikogul jne, ülejäänud on väljastpoolt asutused, sealhulgas kõige suurem on Tartu Ülikool. Plaan on neid enam mitte väljastada.

“150 potentsiaalselt vabanevat parkimiskohta on päris suur hulk, seda esiteks. Ja teiseks ikkagi ka sümboolne mõju, et näidatakse eeskuju ka linnavalitsuse enda poolt, mitte ei tehta propagandat ainult,” rääkis volikogu Eesti 200 liige Pärtel Piirimäe.

Kui 150 luba muutub kehtetuks juba jaanuaris, siis 2025. aastast kaob Tartus tasuta parkimise õigus ka kõikidele elektrisõidukitele. Praegu saab kesklinnas tasuta parkida 1150 elektriautot.

“Õhusaaste on üks aspekt, aga kvaliteetne linnaruum on praegu võib-olla isegi olulisem, mida silmas pidada,” ütles Piirimäe.