Skip to main content

Alates  tänasest, 2024. aasta esimesest päevast, on kõigil  paaridel võimalik abielluda. Erakond Eesti 200 esimehe Margus Tsahkna sõnul on abieluvõrdsuse seadusesse kirjutamine samm võrdsema ja hoolivama ühiskonna suunas.

“Eesti 200 oli ainuke erakond, kelle valimisprogrammis oli abieluvõrdsuse saavutamine. Meie selge seisukoht on alati olnud, et kõikidel inimestel Eestis peab olema õigus otsustada oma elu üle – võrdne õigus abielluda ja pere luua,“ ütles Tsahkna. „Tänasest jõustunud otsus ei võta kelleltki midagi ära, aga annab paljudele midagi väga olulist juurde, õigust armastada ja olla armastatud.“

Tsahkna sõnul saame tänasega tõmmata loodetavasti joone alla Eesti ühiskonnas  pikalt kestnud diskussioonile. „Abieluvõrdsust on arutatud pea kümme aastat ning ka möödunud kevadel püüdsid oponendid näidata seda kui suurt väärtuste konflikti. Täna, pool aastat hiljem, ei räägi sisuliselt keegi, et abieluvõrdsus oleks vaja tühistada. Viimaks on mõistetud, et kõik saavad rahulikult, kedagi häirimata ja omale sobival viisil edasi elada. Usun, et see küsimus on viimaks lõplikult lahendatud,“ tõdes Eesti 200 esimees Tsahkna.

Abieluvõrdsus on tagatud 20 Euroopa riigis ja 35 riigis üle kogu maailma. „Viimaks kuulub ka Eesti Põhjamaade ja kõigi teiste maailma demokraatlike riikide hulka, kus see õigus tagatud on,“ ütles Tsahkna.