Skip to main content

Eesti 200 juhatuse liikme Marek Reinaasa sõnul ei ole hariduskriis tekkinud üleöö ning streigi kese on Tallinnas, kus jagavad koos Keskerakonnaga vastutust ka sotsiaaldemokraadid.

„Tallinnas on kõige rohkem koole ning seega ka õpilasi ja lapsevanemaid, keda streik paratamatult puudutab. See, kuidas Tallinna linnas aga haridust korraldatakse, ei kannata enam ammu kriitikat. Keskerakond takistab eestikeelsele haridusele üleminekut ning kokkuvõttes ei investeeri Tallinn haridusse piisavalt – pealinna eelarvestrateegias on haridusele ette nähtud 39,6% eelarvemahust, näiteks Tartus on selleks 50%,” ütles Reinaas.

Riigikogu liikme sõnul on vaja Tallinnas muutust ning vahetada välja Keskerakondlik linnavõim, et Eesti suurima omavalitsuse koolides oleks viimaks tagatud kvaliteetne eestikeelne ja -meelne haridus. „Sotside esimees Läänemets võitleb valitsuse pressikonverentsil innukalt õpetajate palgatõusu eest, unustades sealjuures ära et Tallinnas, kus sotsiaaldemokraadid jagavad linnavõimu Keskerakonnaga, lisati õpetajate palkadesse omavalitsuse poolt 2023. aastal vaid 1,75%. See on pehmelt öeldes piinlik ning see kivi maandub paratamatult ka sotside kapsaaeda,“ sõnas Reinaas.

„Tallinnas on vaja muutust ning Eesti 200 arvates on viimane aeg kukutada Keskerakondlik linnavõim. Sotside hulgas on inimesi, kelleni on see teadmine jõudnud ning loodetavasti suudavad silmad avada ka mitmed juhtfiguurid, kelle käes on võti, selle muutuse ellukutsumiseks,“ ütles Reinaas.