Skip to main content

Tartu linnavalitsus tegi ettepaneku viia ellu opositsiooniparteide Eesti 200, EKRE ja Keskerakonna ühine eelnõu, tasuta parkimislubade kaotamise kohta, unustades mainida, kelle algse eelnõuga on tegemist. See näitab tänase linnavalitsuse suhtumist ja poliitkultuuri taset Tartu linnas.

Eelmisel volikogu istungil andis opositsioon ühiselt üle eelnõu eesmärgiga jätta uuest aastast ära tasuta parkimislubade väljastamine Tartu kesklinnas. Eile keskpäeval saatis linnavalitsus  välja pressiteate, et on hoopis ise volikogule eelnõu edastanud, millega tasuta parkimislubade väljastamine lõpetada. Et opositsioon mõned nädalad varem sisuliselt sama ettepaneku on teinud, ei leidnud pressiteates kajastust.

“Tore, et linnavalitsus nõustus ideed ellu viima, viisakas olnuks aga mainida, et vastava ettepaneku tegi ühiselt opositsioon. Koostöövaimule tuleks kasuks, kui linnavalitsus julgeks mõnikord tunnistada, et ka opositsioonilt võib tulla mõistlikke ettepanekuid,” ütles Eesti 200 volikogu fraktsiooni aseesimees Pärtel Piirimäe. “Kutsusin juba 2006. aastal Tartu Postimehes üles linnaisasid tasuta parkimisõigusest loobuma, reformierakondlikul linnavõimul läks ainult 17 aastat, et samale järeldusele jõuda,” lisas ta.

“Kindlasti uurime lähinädalatel nii linnavalitsuse kui volikogu koalitsiooni liikmetelt, kas tõesti on koostöövaim meid täielikult maha jätnud,” ütles Eesti 200 fraktsiooni esimees Anneli Kannus. “Sellegipoolest nõustusime enda eelnõu tagasi võtma, kõige tähtsam on oluline muudatus ellu viia,” lisas Kannus.

Opositsioon toetab tasuta parkimise lõpetamise eelnõud, et linna õhk oleks puhtam ning lühiajalisi parkimiskohti linnasüdame külastajatele tuleks juurde.