Skip to main content

Erakond Eesti 200 algatas portaalis rahvaalgatus.ee kollektiivse pöördumise „avaldame umbusaldust Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartile“, mille raames saavad inimesed avaldada meelt Keskerakondliku linnavõimu vastu ning toetada ajaloolist võimupööret.

Eesti 200 Tallinna linnavolikogu fraktsiooni juhi Joel Jesse sõnul on seoses Keskerakonna lagunemisega avanenud võimalus lõpetada pealinnas aastakümneid kestnud stagnatsioon ning pöörata linnavõim eestimeelseks ja euroopalikuks. „Mitmed korruptsiooniskandaalid, laiaulatuslik rohepesu, igal sammul autode eelistamine inimestele on Keskerakonna saavutused Tallinnas. Lisaks on ligi 20 aastat kestnud sisulist ainuvalitsemist teinud linnasüsteemist keskpartei toiduahela, mis toob Keskerakonnale valimistulemusi ja majanduslikku tulu. Tallinn vajab ja väärib muutust,“ sõnas Jesse.

Eesti 200 juhatuse liikme Aleksei Jašini sõnul on Keskerakond võidelnud valimistest valimistesse eestikeelse hariduse vastu. „Sügisest algab Eesti venekeelsetes lasteaedades ja koolides pikalt edasi lükatud üleminek eestikeelsele haridusele, kuid Tallinn, eesotsas linnapeaga, soovib vastutusest kõrvale hiilida, ega lisa oma suurest eelarvest üleminekusse sisuliselt midagi. Mihhail Kõlvarti juhitud linnavalitsus panustab pealinna haridusse oluliselt vähem, kui teised Eesti omavalitsused keskmiselt. Reformi õnnestumine on jäänud haridusministeeriumi, õpetajate ja lapsevanemate õlule ning Kõlvarti eesmärk on hiljem näidata valitsuse suunas, kuigi linna omapoolne panus reformi õnnestumisse oli nullilähedane,“ ütles Jašin.

Kutsume linlasi avaldama oma arvamust ning toetama oma allkirjaga Eesti 200 poolt algatatud petitsiooni. Allkirja saavad panna kõik hääleõiguslikud Tallinna elanikud.

 

Anna allkiri SIIN