Töö Välisministeeriumis on kõike muud kui igav. Seda on tõestanud ka fakt, et esimese pooleteist kuu jooksul alates valitsuse ametisse astumisest on välisminister jõudnud välisvisiitidele sellistesse riikidesse nagu näiteks Soome, Leedu, Rootsi, Belgia, Poola, Luksemburg, Moldova, Ukraina ja Norra.
Peamiseks põhjuseks tihedate välisvisiitide taga on uue ministri kohtumised oma väliskolleegidega. Väliskoostööd ei saa teha ilma heade suheteta ning silmast-silma suhtlus on siinkohal võtmeküsimuseks. Kuu alguses kohtus Tsahkna NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kellega muuhulgas arutati alliansi jätkuvat toetust Ukrainale.
9. mail tähistati Euroopa päeva ning selle puhul korraldas Välisministeerium pidustused Vabaduse väljakul. Pidustuste käigus toimunud kontserdil esinesid nii Eesti artistid kui ka Eurovisioni võitnud Ukraina artist Kalush Orchestra. Pidustustel osales ka välisminister isiklikult.
Üks läbivatest teemadest mais on olnud juulis toimuv NATO tippkohtumine, mis sel korral leiab aset Vilniuses, Leedus. Tippkohtumiseks käivad suured ettevalmistused ning on oluline, et juba juulis antakse Ukrainale selge kava NATOga liitumiseks. 13. mail toimus Lennart Meri konverents, mille raames toimunud arutelul „Nad tõusevad või vajuvad koos: NATO teel Vilniusesse“ välisminister samuti Ukraina liitumisküsimuse olulisust rõhutas.
Samuti ei ole pea mitte ükski kohtumine möödunud selleta, et tõstatatakse rahvusvahelise agressioonikuriteo eritribunali loomise vajadus. See teema oli peateemaks 11. mail toimunud kohtumise välisministri ja Ukraina erisaadiku Anton Korõnevõtši vahel.
Oluline päev oli 17. mai, kus tähistati rahvusvahelist homofoobia, transfoobia ja bifoobia vastast päeva. Selle puhul lehvis Välisministeeriumis ning kõikides Eesti saatkondades üle maailma vikerkaarelipp.
Kahepoolse visiidi käigus Lätti mai lõpus rõhuti Balti riikide ühisele koostööle ja selle jätkuvale tugevdamisele. „Ühise keskmaaõhutõrje hanke õnnestumine on äärmiselt vajalik regionaalse turvalisuse tagamiseks. Lisaks oleme optimistlikud ka Rail Baltica valmimise osas, mis on samuti tähtis nii mobiilsuse kui ka julgeoleku sisukohalt,“ ütles Tsahkna.
Kuu lõppu jäi nii mõnigi oluline sündmus: kohtumine UK välisministri James Cleverlyga 30. mail ning NATO välisministrite mitteametlik kohtumine Oslos 31. mail ja 1. juunil. Oslos avaldas minister lootust, et Vilniuses istuvad ühiselt laua taga juba 32 NATO täisliiget 31 asemel. „Toetame igakülgselt Rootsi NATOga liitumist ja loodame, et Türgil ja Ungaril on peatselt võimalik nende alliansiga ühinemine heaks kiita.“