Maikuu möödus Riigikogus suuresti opositsiooni korraldatud obstruktsiooni saatel. Sel viisil ei ole veel varasemalt Riigikogu tööd peatatud, et ei saa isegi istungi päevakorda kinnitada. Heameel on tõdeda, et selle raskuse me ületasime ning oleme liikumas ühtsema ja võrdsema Eesti suunas.
Kuid selle aja sisse on mahtunud ka mitmeid väga töiseid ja meeldivaid kohtumisi.
Mai alguses toimus Rootsi kuninga ja kuninganna visiit Eestisse. Viimane kuninglik visiit kuningapaari poolt Eestisse toimus aastal 1992. Mul oli au neid võõrustada ka Riigikogus ning kinnitasin neile Eesti toetust, et Rootsist saaks NATO liige. Samuti rääkisime ka olukorrast Ukrainas ning kuidas saaksime teha veel rohkem koostööd ja panustada nende abistamisse.
25. mail tähistas Riigikohus oma taasloomise 30. aastapäeva. Seal oli mul au pidada kõne, kus tõin välja selle, et hindan kõrgelt Riigikohtu panust parlamentarismi edendamisel ja oma lahendites parlamendi töös oluliste põhimõtete sisustamisel ja mõtestamisel.
Olulise kohtumisena tooks välja veel ka Balti assamblee idapartnerluse konverentsi. Seal oli võimalik kolmel Balti riigi spiikril külastada Ukraina Vabaduse kooli. Tegemist oli ääretult südamliku ja sooja kohtumisega. Ukraina lapsed said jagada oma lugusid ja saavutusi. Tähelepanu väärib see, et väga paljud lapsed on eesti keele selgeks saanud.
Juuni alguses toimus Vilniuses NATO liikmesriikide parlamentide spiikrite kokkusaamine, mis oli ettevalmistav kohtumine juulis toimuvaks NATO tippkohtumiseks. Selle raames oli mul mitmeid kahepoolseid kohtumisi erinevate riikide spiikritega. Eraldi tooks välja kohtumise Ukraina ülemraada spiikri Ruslan Stefantšukiga ja Leedu Gitanas Nausėdaga. Samuti oli meil võimalus külastada kindral Silvestras Žukauskase harjutusala Pabradės.