Skip to main content

Tallinna haridusvaldkonna abilinnapea Aleksei Jašini (Eesti 200) sõnul näitas Isamaa oma vastuseisuga haridusleppele, et poliitiline mänguilu kaalub üle õpetajate heaolu.

“Tallinnal ei ole mitte ühtegi adekvaatset põhjust haridusleppega mitte ühinemiseks. Isamaa erakonna haridusvaenulik käitumine kannab vaid parteipoliitilist eesmärki, seista vastu haridusministri soovile vähendada õpetajate töökoormust, parandada palga- ja karjäärivõimalusi, ” ütles Jašin. “Just pealinnas on üle 350 klassikomplekti, kus on enam kui 26 õpilast. Kui hariduslepe on kuskil aktuaalne, siis seda Eesti suurimas omavalitsuses, Tallinnas. Isamaa samm näitab, et poliitilise mänguilu huvides ollakse valmis seisma vastu ükskõik millisele Eestit edasiviivale reformile. Kahtlemata löödi sellega Tallinna koalitsioonile nuga rindu, ning edaspidi ei maksa oodata ladusat koostööd”.

Jašini arvates jäi Eesti ajaloo esimene pikaajaline ja laiapõhjaline hariduslepe poliitiliste tõmbetuulte keeristesse. “Läbirääkimiste ajal võtsid paljud Eesti linnad ja vallad negatiivse hoiaku juba algusest peale, mille tagajärjeks leppe eesmärgid said vähe ambitsioonikad. Iroonia seisneb selles, et vaatamata korduvatele vastutulekutele ei suvatsenud enamik kohalike omavalitsusi hariduleppega sellegipoolest liituda,” ütles Jašin.

Tallinna haridusvaldkonna abilinnapea sõnul kavatseb Eesti suurim omavalitsus allkirja küsimusele vaatamata haridusleppe punktid ellu viia ja selleks investeeritakse juba uuel aastal täiendavalt üle 10 miljoni euro pealinna haridusse. “Eesti 200 tõi pealinnas haridustöötajatele palgatõusu ja võttis suunaks õpetajate töökoormuse vähendamise alates koalitsiooniläbirääkimistest kuni eelarvekõneluste eduka lõpuni. Need asjad teeme Tallinnas ära igal juhul,” kinnitas Jašin.