Üheksandat nädalat kasvava reitingu taga näeb erakond Eesti 200 üha sihitumaks muutuvat parlamentaarset kemplust ja inimeste soovi, et riigijuhtimisel tegeletaks päriselu probleemidega. Võrreldes Riigikogu valimistega on toetus meile kahekordistunud.

Võiksime nüüd ennast Eestis lõpuks kokku võtta. Eestis on kuhjaga probleeme, millega tuleb tõsiselt tegeleda. Kiiremas korras tuleb otsida lahendusi perearstide põuale ja hooldajate puudusele. Eesti teadus- ja kõrgharidustegevus karjub lisavahendite järele, koolikorralduses tuleb leida kaasaegne lahendus kogukonna ja koolivalitseja vahelistele konfliktidele. Meie usume, et Eesti rohepööre saab toimuda üksnes seadusandjate, keskkonnaekspertide, teadlaste ja ettevõtjate koostöös, rohemajandus ei tohi jääda poliitilise kemplemise ja trumpamise objektiks. Eesti inimesed toovad pidevalt kuuldavale muresid, mille suhtes valitsuse suu on juba pikalt lukus.

Eesti 200 valijale ja liikmetele käib tänane poliittehnoloogiline kemplemine ajudele. Meie tahame tasakaalukat poliitilist rahu, suurte probleemide lahendamisele keskendumist ja tuleviku kavandamist.