Erakond Eesti 200 tähistas täna oma esimest sünnipäeva rohelise mõttekoguga. Kell 17 kogunesid Humalakojas nii erakonna liikmed kui ka külalised selleks, et kaasatöötava mõttekogu formaadis läbi arutada rohelise majanduse lahendused Eesti jaoks.

Pärast paaritunnist tõsist mõttetööd tähistasime kõik koos sünnipäevatordiga erakonna Eesti 200 esimest tegutsemisaastat.

“Meil ei ole enam aega oodata, et hakata kiirendatud tempos liikuma süsinikuneutraalsema ja rohelisema majanduse suunas. Kuna Toompealt pole plaane kuulda olnud, siis on oluline, et kodanikud ise võtavad härjal sarvist,“ selgitas erakonna keskkonna valdkonna juht Jaak Laineste. „Eestil on mitmeid valdkondi, kus on vaja teha raskeid aga tuleviku jaoks olulisi otsuseid, eelkõige energeetikas. On ka otsuseid, mis on lihtsamad ja seisavad vaid tahtmise taga, nagu näiteks pakendimajanduse drastiline vähendamine,“ lisas Laineste.

Mõttekogu juhtisid Eesti 200 keskkonna valdkonna juhid Jaak Laineste ja Margot Roose ning liikuvuse ning transpordi valdkonna juht Joel Jesse. Mõttekogul astus inspiratsioonikõnelejana üles Kadi Kenk, Teeme Ära SA juhatuse liige.

Humalakojas toimus avalik poliitiline arutelu toimus, millele järgnes Eesti 200 esinaise Kristina Kallase sünnipäevakõne.

Eesti 200 loodi 3. novembril 2018 Tallinnas. Tänaseks on erakonnas üle 600 liikme
.