Endine kaitseminister ja praegu Eesti 200 ridadesse kuuluv Margus Tsahkna sõnas Venemaa järjekordset agressiooniakti Ukraina vastu kommenteerides, et pingete eskaleerumine rahvusvahelisel julgeolekuareenil sunnib vabariigi valitsust kriitilisel ajal ühtsena kokku hoidma ning vältima iga hinna eest rahva lõhestumist ja valitsuse kukutamist.

„Olukorras, kus Venemaa korraldab täiemõõtmelisi mereblokaade ja rünnatakse Ukraina sõjalaevu, ei tohiks me raisata aega ja kukutada oma enda valitsust ühe abstraktse ÜRO raamistiku allkirjastamise üle. Vastupidiselt sellele, mida praegu Toompeal skandeeritakse, siis tegelikult ei kujuta immigratsioon endas eksistentsiaalset ohtu Eesti Vabariigile. Viimased sündmused tõestavad taaskord, et oht suveräänsele ja iseseisvale Eesti riigile pärineb idast. Valitsuserakonnad peavad koheselt lõpetama päevapoliitilise kakluse ning selle pseudo-valitsuskriisi ära lõpetama,“ ütles Tsahkna.

Tsahkna hinnangul on Toompeal toimuv meeleavaldus põhjendamatutele hirmudele üles ehitatud populism: „Rahva teadlik lõhestamine poliitmängude raames oma võimaliku populaarsuse tõstmiseks on mäng meie riigi julgeolekuga. Eesti vajab valitsuskriisi asemel toimivat valitsust ning selgeid välispoliitilisi sõnumeid meie liitlastele. See tähendab, et nii võimu- kui opositsioonierakondade poliitikud tõstavad meie riigi julgeoleku huvid kõrgemale erakondlikest. On kõigi erakondade ühine vastutus, et Eesti tuleks sellest kriisist kiiresti välja.“

„Kolm kuud enne valimisi ollakse nõus kõike tegema, et tõsta oma populaarsust. Seepärast vajab Eesti hetkel sõna otseses mõttes riigimehelikku käitumist, mis seisab kõrgemal poliitilistest mängudest ja erakondlikest huvidest,“ sõnas Tsahkna.