EMOR-i uuring näitab Eesti 200-le 14-protsendilist toetust, mis on tõstnud erakonna kindlalt neljandale positsioonile jäädes vaid paari protsendiga maha EKRE ja Keskerakonna toetusest. Tegemist on läbi ajaloo erakonna jaoks kõige kõrgema reitinguga.

Parlamendivälise erakonna sedavõrd suur populaarsus näitab eelkõige seda, et olemasolev poliitiline süsteem ei suuda kõnetada inimesi, kelle arvates viimane poliitiline aasta oli sisustatud eelkõige omavahelise kemplemise mitte aga tulevikku vaatavate otsustega. President Kersti Kaljulaid küsis oma aastapäevakõnes sirgjooneliselt: „Millega sa tegeled, armas Riigikogu?“ Ilmselt sama küsimus mõlgub mõttes paljudel Eesti inimestel.

Valitsuskoalitsioon tegeleb hommikust õhtuni üksnes võimul püsimisega, opositsioon aga ei suuda kuidagi parlamentaarses formaadis endale eesmärki seada. Vastastikune solvangute pildumine aga ei vii meie ühiskonda edasi, vaid lukustab poliitikud oma parteilistesse elevandiluutornidesse. Tahtmatult jääb mulje, et plaani ei ole. Ja konkurentidele kaigaste kodaratesse heitmine pole plaan, mis kedagi aitaks.

„Maailm meie ümber on muutunud keerulisemaks ja iga vastuvõetav otsus on üha tähtsama kaaluga. Selleks, et Eesti saaks edasi minna tuleb suunata oma pilgud tulevikku. Minevikus sonkimine ja vargamäelik piiride üle vaidlemine ei too kasu meie ühiskonnale. Uutele väljakutsetele aus otsa vaatamine, õigete küsimuste küsimine, teinekord oma vigade tunnistamine ja kogu Eesti potentsiaali kaasamine aga küll,“ arvab Marek Reinaas Eesti 200-st.

Reitingu kasvu taga on Eesti 200 organisatsiooni ülesehitamine ja suhtlemine nendega, kes liiga palju poliitikute tähelepanu ei saa. Erakonna toetuse kasv on märkimisväärne eelkõige noorte hulgas. Eks nemad näevad eelkõige Eesti 200 tulevikku suunatud poliitikas enda huvide eest seisjat.

 

Marek Reinaas