Eesti 200 algataja Kristina Kallas ütles, et kandideerib 3. novembril toimuval Eesti 200 kongressil loodava erakonna esimeheks.

“Jah, ma olen seda öelnud, et ma olen nõus seda vastutust võtma,” ütles Kallas ERR-ile.

Kallas lisas, et kolmapäevase seisuga oli Eesti 200-l olemas 428 liiget. Kallas ei kahtle, et Eesti 200 erakonnana registreerimiseks vajalikud 500 liiget kokku tuleb.

“Hetkel küll seda kahtlust ei ole,” kinnitas ta.

Kallase sõnul tegeleb Eesti 200 praegu loodava erakonna põhikirja koostamisega. Ta ei osanud veel öelda, kuidas esimehe valimine täpselt välja nägema hakkab.

Käesoleva aasta 3. mail avaldasid Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor Kristina Kallas, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juht Kristiina Tõnnisson, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar, tarkvaraettevõtte Nortal juht Priit Alamäe ning LHV Panga juhatuse liige Indrek Nuume Postimehes manifesti, milles teatasid uue poliitilise liikumise Eesti 200 asutamisest.

21. augustil teatati, et Eesti 200 tahab muutuda parteiks ja osaleda eelseisvatel riigikogu valimistel. Erakonna asutamise kongress korraldatakse 3. novembril.

Autor: Aleksander Krjukov
Allikas: ERR
https://www.err.ee/870054/kristina-kallas-kandideerib-eesti-200-esimeheks