Tartumaal Vehendis toimuval Eesti 200 tulevikuseminaril peetud kõnes sõnas erakonna esimees Kristina Kallas, et Eesti 200 ehitab üles uue Eesti, uue põlvkonna riigi, kus noortel on tulevikku ja kus kõigil kodanikel on hea elada.

„Poliitiline süsteem on kokku jooksnud. Ja seda mitte ainult Eestis, vaid paljudes ühiskondades,“ sõnas Kallas. „Demokraatia hakkab jõudma patiseisu, kus konservatiivid ja liberaalid kaugenevad teineteisest kiiresti ega huvitu üksteise maailmadest. Meie ehitame uue Eesti riigi, kus meie lapsed tahavad elada ja see on nende jaoks parim paik, kus elada.“

Suveseminaril keskendutakse 2021. a kohalike omavalitsuste valimisele ning erakonna edasisele tegevustele. Valimistel on Eesti 200 tulevikuteemadeks vabadus, haridus ja kliima. Samuti peame tagasi pöörama haldusreformiga võetud suuna ja tooma otsusutustasandi hoopis lähemale kogukondadele. Keskendume kõikidele Eesti inimestele nii linnades kui maakogukondades, kelle jaoks on oluline see, et Eesti elu saaks uue hoo sisse ja me roniks välja praegusest hangunud seisust ja lõputuna näivast vastasseisust.

Täna ja homme toimub Tartumaal Võrtsjärve kaldal Vehendi Marienhofis Eesti 200 suveseminar.

Eesti 200 suvepäevadel. Foto: Tuuli Pärnaste