Laupäeval loodud erakonna Eesti 200 juht Kristina Kallas ütles “Aktuaalsele kaamerale”, et vastloodud erakonnal on pikk perspektiiv, mistõttu ei ole mõtet oodata tulemusi vaid nelja aastaga.

Mitu kohta riigikogus eesmärgiks seate?

Kui me vaatame inimeste meelsust ja nende inimeste hulka, kes ei ole senini otsustanud või ei eelista ühtegi olemasolevat erakonda, kui me suudame neid inimesi kõnetada, siis meil on võimalik teha väga hea tulemus. Isegi kolmas tulemus. Eesmärk on teha meie jaoks parim tulemus. Reaalsus on tulla kolmandana riigikogusse.

Ütlesite, et Eesti vajab suuri ja julgeid muudatusi. Selleks on vaja saada riigikokku, peate saama rahva toetuse, kuid praegused küsitlused selleks suurt lootust ei anna?

Me oleme praegustes küsitlustes tegelikult juba üle künnise. Täna loodi alles erakond. Täna on esimene päev, kui see erakond on olemas ja homme on järgmine päev, kus saab hakata looma valimisprogammi ja tegema nimekirju. Praegu oleme tegelikult stardipakul. Ja nagu Kaja Kallas armastab öelda, et hetkel on kõikidel erakondadel null häält.

Kui paneme teie visiooni Eestist ajateljele, siis kui pikast perspektiivist me räägime?

Kõigepalt tuleks nende muudatustega alustada, võimalikult ruttu. Olen ka varem öelnud, et kui me täna ei alusta, siis järgmise majanduskriisi saabudes me oleme üsna käpuli üsna paljudes valdkondades. Näiteks meie tervishoiu rahastussüsteem tuleb korralikult üle vaadata, tervishoiu toimimine, sotsiaalkaitse, sotsiaalteenused – need ei toimi. Majanduslik ambitsioon, kust tuleb tegelikult raha Eesti riigis, kuidas inimesed saavad jõukaks. Ärge oodake meilt seda, et me nelja aastaga tegelikult mingite tulemusteni jõuame. Meil on olemas pikk plaan ja teame, et selle pika plaani elluviimiseks on vaja vähemalt 10 aastat.

Autor: Marek Kuul
Allikas: ERR