Kandidaat nr. 801

Tiia Sihver

Tallinn (Haabersti, Põhja-Tallinn ja Kristiine)

Tiia Sihver on sündinud 1. mail 1969 aastal Lääne–Virumaal. Viimased 14 aastat on ta töötanud Tallinnas. Tiia on abielus, 2 lapse ema ja 1 lapselapse vanaema. Tiia Sihver on mitmekülgne isiksus, loomult tegus ja aktiivne. Ta on töötanud lasteaia kasvataja, müügiesindaja ja raamatupidajana, on olnud mitmete mittetulundusühingute juhatuse liige ja esimees. 

25. aastat tagasi muutis raske autoavarii Tiia elu. Kuid tugeva ja teotahtelise inimesena on ta jätkanud ratastoolis panustamist ühiskonna arendamisesse ja parendamisesse. Sotsiaalvaldkonnas on Tiia töötanud tänaseks üle 20 aasta ja on tuntud kui sotsiaalkaitse ekspert ja puudega inimeste eeskostja. 

Ta on cum laude lõpetanud Lääne–Virumaa Kutsekõrgkoolis sotsiaaltöö eriala ja Tallinna Ülikoolis magistriõpingud sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal.  Tiia Sihver on projektide eestvedaja ja lektor. 2002 pärjati ta Rakvere linna Aasta Tegija auhinnnaga puudega inimeste päevakeskuse käivitamise eest, 2003 oli ta Eesti Kultuurkapitali auhinna Elurõõm laureaat Lääne-Virumaal.  Aastat 2016 töötab Tiia Sotsiaalministeeriumis, kus tegeleb puudega inimeste poliitika kujundajana.