Kandidaat nr. 814

Meelis Niinepuu

Tallinn (Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita)

Meelis Niinepuu on rahvusvahelise juhtimiskonsultatsiooniettevõtte Civitta asutaja. 2001. aastal asutatud ettevõtte tegutseb tänaseks 12 riigis ja sellel on pea 300 töötajat. Civittas on Meelis vastutanud suurte taristuprojektide ettevalmistamise ja elluviimise eest nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil.

Meelisel on pikaajaline Euroopa liidu välisabi projektide nõustamise kogemus kesk- ja ida euroopa riikides. Ta on investeerimisettevõtte Wiser üks kaasasutajatest, mis investeerib start-up ettevõtetesse. Lisaks äritegevusele on Meelis Niinepuu aastaid panustanud erinevate kolmanda sektori organisatsioonide käivitamise juures. Ta on naabrusvalve liikumise üks asutajatest ja Eesti Mälu Instituudi nõukogu esimees.

Taavet Hinrikuse, Martin Villigu, Transferwise ja Taxify kutsel osales Meelis Niinepuu 2018. aastal Heateo Haridusfondi käivitamisel. See on Eesti uue põlvkonna ettevõtjate eestvedamisel loodud ühe miljoni euro suurune filantroopiafond, mille eesmärk on anda hoog sisse algatustele, mis lahendavad kitsaskohti Eesti hariduses.

Meelis on õppinud Tartu Ülikoolis avalikku haldust ning osalenud ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistriprogrammis. Ta on harrastuspurjetaja ja ajaloolise purjeka „Michelle“ kapten. Meelis on vabaabielus, 5-aastase tütre isa.

„Ma lähen poliitikasse seetõttu, et mul pole enam kellegi poolt valida. Poliitikas peavad osalema kõik eesti inimesed, mitte ainult elukutselised poliitikud. Minu ettekujutus Eestist on selline, et saja aasta pärast poleks suguvõsa, kelle seast vähemalt üks inimene poleks käinud parlamendis. Mina lähen nendele riigikogu valimistele ja annan oma panuse. Järgmisel korral läheb Niinepuu asemel Kask või Tamm. Nii lihtne see ongi. Kui me mõtleme selliselt, siis omandab poliitika kodanike jaoks hoopis teise tähenduse. Sel hetkel saab Eesti riik päriselt meie ühiseks asjaks. Eesti 200 toob elukutseliste poliitikute asemel Eesti riiki juhtima oma ala eksperdid – arstid, õpetajad, insenerid, ettevõtjad.“