Kandidaat nr. 914

Epp Petrone

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Epp Petrone on avaldanud üle 20 raamatu, neist olulisemaid on keskkonnateemaline “Roheliseks kasvamine”. Tema kirjastus Petrone Print on tuntud kui eestlaste elukirjanduse, “Minu…” sarja väljaandja. “Meie Eesti” sarjas on Petrone harinud aga lapsi.

Petrone oli rohelise partei üks asutajaliikmeid. Ta on olnud aktiivne erinevate erakoolide ja päevahoidude juures. Lisaks kirjastamisele on ta tegelenud muu ettevõtlusega: eksportinud Eesti käsitööd ja toitu, importinud Eestisse mahetooteid, asutanud poe. Ta on tegutsenud kolumnisti ja blogijana.

“Olen otsustanud mõnest poliitikamaastiku kombest hoiduda,” ütleb ta. “Oma podcastis arutlen sõbralikult ka konkurentparteide esindajatega. Ja oma numbrit ei kavatse ma kusagil kuulutada, sest see numbrisüsteem on mu meelest osa valimiste raiskajalikust olemusest.”

Petrone programmis on stardiraha ja tugivõrk külakoolide asutamiseks ja huviharidus-ideede toetamiseks, haigekassasse ennetusteenuste lisamine, teadusrahade suunamine uute enegeetikalahenduste otsimisse, inimeste kaasamine prügisortimisse ja taaskasutusse läbi avatud ideekonkursside. Kust saada selleks raha? Maksustada plast(pakend)id ja kahjulikud e-ained, lisamaksustada lageraie. 

Petrone peab talu Obinitsa lähistel ja linnakodu Põlvas. Üks tema lootusi on kutsuda kokku Eesti-Seto-Vene piiriteemaline sõbralik ümarlaud ja pakkuda seal välja kompromiss, mis tooks kaasa Eesti kodanikele odavad ja kiired Vene viisad.