Triin Saag on Euroopa E-Kaubanduse Liidu Tegevjuht. Ta on eelnevalt töötanud seitse aastat Euroopa Parlamendis juriidilise ja poliitilise nõunikuna Eesti, Suurbritannia ja Tšehhi parlamendisaadikute juures välispoliitika, tööhõive ning transpordi valdkonnas. Ta on suur Euroopa poliitika huviline ning tunneb asjade käiku Euroopa Liidus läbi ja lõhki. Ta ei lähe Euroopa Parlamenti praktikale, vaid asju ära tegema ja korda ajama. Esimesest päevast!
Triin on õppinud poliitikat ning õigusteadust Eesti, Itaalia, Prantsusmaa ning Suurbritannia ülikoolides ning omab kahte magistrikraadi.
Lisaks töötamisele ning Euroopa asjadele loob Triin ka peret. Nimelt on ta hetkel juba kuus kuud beebiootel, aga see teda ei heiduta, pigem motiveerib, just parema tuleviku nimel!
Kaupo on eelkõige pereisa ja pereettevõtte Eestimaa Lihaveis OÜ juht. Aktiivse Valgamaa Põllumeeste Liidu juhatuse liikmena on ta kujunenud üheks kodumaise toidu ja tooraine põhise päritolumärgistuse eestkõnelejaks Eestis. Kaupo arvates ei saa kuidagi rahul olla tänase peenhäälestamisega, kus huvigrupid uurivad, suunavad ja turundavad jõuliselt enda huvisid ja inimesi. Kaupo usub, et Eesti 200-ga koos suudab ta edendada ausalt ja läbipaistvalt Eesti asja ka Euroopas.
Igor Taro
ajakirjanik, Eesti 200 juhatuse liige, endine maavanem
Nelja lapse isa ja maaelu toetaja. Ametilt ajakirjanik. Tegutsenud nii Eesti väliskorrespondendina Moskvas, Postimehe välistoimetuses, Aktuaalse Kaamera Kagu-Eesti korrespondendina kui ka reporterina kriisikolletes. Andis 9 aasta jooksul peatoimetajana välja ajalehte Setomaa. Oli viimane Põlva maavanem ning ühinemisjärgse Põlva valla volikogu esimees.
Margus Tsahkna on poliitik ja ühiskonnaedendaja. Ta on olnud aastatel 2016–2017 Kaitseminister, 2015–2016 Sotsiaalkaitseminister ja 2007–2015 Riigikogu liige, millest 2011–2014 oli ta sotsiaalkomisjoni esimees.
Ta on õppinud Tartu Ülikoolis usuteadust, täiendanud end Toronto Ülikoolis rahvusvahelise õiguse ja Tartu Ülikoolis õigusteaduse alal.
Margus Tsahkna kuulub korporatsiooni Sakala, on MTÜ Tartu Kristlik Noortekodu juhatuse liige, SA Tähelaps nõukogu liige. Ühtlasi kuulub ta Kindral Johan Laidoneri Seltsi ja NATO Ühingusse. Margus Tsahnka on abielus ja tal on tütar ning kaks poega.
Kristiina on laiade kogemustega haridusjuht ning aktiivne kolmanda sektori vedaja. Ta on töötanud nii avalikes, era- kui ka kolmandas sektori organisatsioonides nii Eestis, Lääne-Euroopas kui USAs. Ta on juhtinud Tartu ülikooli avaliku halduse osakonda, riigiteaduste instituuti ja Euroopa kolledzit. Aastaid juhtis ta Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu tööd. Kristiina on avaldanud mitmeid artikleid juhtimisest üleminekuühiskondade avaliku sektori organisatsioonides ning ta on osalenud arvukates rahvusvahelistes uurimisprojektides. Mitmeid aastaid oli ta AVP sõltumatu hindaja Eesti avatud valitsemise tegevuskava täitmisele. Kristiina on hinnatud ekspert kõrghariduse kvaliteedi hindamisel ja hetkel on ta valitud Teaduse ja Kultuuri Sihtasutuse Domus Dorpatensis nõukogu esinaiseks. Kristiina on omandanud doktorikraadi avalikus halduses ja sotsiaalpoliitikas Tartu Ülikoolist ning magistrikraadi avalike organisatsioonide juhtimises New Yorki ülikoolist. Talle on omistatud nii Tartu Ülikooli teenetemärk kui EV siseministeeriumi kodanikupäeva aumärk. Kristiina oli üks Eesti200 manifesti autoritest ning kuulub hetkel erakonna Eesti200 juhatusse.
Lauri Hussar on ajakirjanik, kes on töötanud kõigis olulistes meediavaldkondades. Ta on juhtinud poliitväitlusi aastast 2001 ning kajastanud, reporteri, saatejuhi ja peatoimetajana Eesti jaoks olulisi ja märgilisi teemasid ja sündmusi. Ta on lõpetanud Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi ja aastal 1997 Tartu Ülikooli usuteaduskonna. Aastatel 1998-2006 töötas ta eratelekanalis TV3, olles selle aja jooksul reporter, toimetaja ka uudiste peatoimetaja. Seejärel aastatel 2006-2016 oli Lauri Vikerraadio ja ETV saatejuht, vedades valdavalt ühiskonnaelu saateid. Aastatel 2016-2019 töötas ta Postimehe peatoimetajana. Lauri on abielus ja kolme lapse isa.
“Oma tööd tehes olen kuulanud, mida inimesed arvavad Eesti elust päriselt. Nüüd tahan seda teadmist ja ajakirjanduse kogemust läbi reaalse otsustamise Eesti jaoks tööle panna”.
Marek Reinaas
ajalehe KesKus väljaandja ja saatejuht, mitmete kommunikatsiooniettevõtete omanik, reklaami- ja meediaekspert
Kultuuriajalehe KesKus väljaandja ja meediaekspert
Marek on poliitika vastu huvi tundnud ning ühiskondlikel teemadel aktiivne olnud aastakümneid. KesKusi, Postimehe ja Äripäeva kolumnistina või Teletaibu ja Punkri saatejuhina pole ta kartnud läbi huumoriprisma pöörata tähelepanu muredele, mis meile Eestis vastu säravad. Tema lood on alati olnud oodatud ja loetud. Marek on ligi 30 aastat tegutsenud ka reklaami- ja kommunikatsioonivallas – loonud ja juhtinud mitmeid tuntud turundusettevõtteid. Oma kommunikatsioonialast kogemust on ta juba üle 10 aasta rakendanud Valimisvalvurina hoides silma peal sellel, et valimisreklaamid ikka seadustele ja headele tavadele vastaks. Mareki peamisteks teemadeks ongi kultuuripoliitika ja poliitiline kultuur. Loovtööstusest tulnud inimesena teab ta väga hästi kuidas kultuuri raha juurde tekitada ja kuidas poliitikas võiks raha mõju omakorda palju väiksem olla. Hobi korras peab Marek koos sõpradega legendaarset pubi Hell Hunt ja uut pruulirestot Humalakoda. Ka mõttesport pole talle võõras – Marek on Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni president ja kuulunud Eesti turniiripokkeri koondisesse.
Liina Normet
Eesti 200 aseesimees, ettevõtja, tervishoiuekspert
Liina Normet on töötanud tervishoiusektoris viimased 15 aastat. On lõpetanud Tallinna Tervishoiukõrgkooli ning Tallinna Ülikooli magistrantuuri riigiteaduse alal. Ta on õppinud TTÜ-s e-Tevrise magistrantuuris ning selle raames käinud õppimimas teistes riikides, kuidas on lahendatud ravijärjekordade probleem. Ta on loonud Eestisse üleriigilise ämmaemanda nõuandetelefoni ning tegeleb heategevusorganisatsioonis, kes aitavad puuduses kannatavaid rasedaid ja väikelapsi. Tema töökogemus ning haridus on värskeks vereks Eesti poliitikas.
Kristina Kallas
Eesti 200 esimees, poliitik, riigiteadlane, Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor
Kristina Kallas on hariduse ja lõimumisvaldkonna asjatundja ning Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor. Ta on olnud ka Balti Uuringute Instituudi juhatuse liige, OSCE konsultant Moldova valitsuse integratsioonibüroo juures integratsiooniprogrammi elluviimises ja Kõrgõsztani presideni administratsiooni juures integratsiooniprogrammi hindamise läbiviimises. Ühtlasi osalenud OSCE valimisvaatlusmissioonidel Ukrainas.
Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal, omandanud samal erialal magistrikraadi Kesk-Euroopa Ülikoolis ja doktorikraadi riigiteadustes Tartu Ülioolis. Kristina Kallas on arvukate teaduspublikatsioonidega autoriks ja kaasautoriks ning mitmete teadustööde juhendaja.
Kristina Kallas on Integratsiooni ja Migratsiooni sihtasutuse “Meie Inimesed” nõukogu esimees ning lõimumisteemade eestkõneleja ja ühiskondlike debattide algataja.