Erakonnaga Eesti 200 liitus Taavi Toom, kes on kogenud diplomaat ning Eesti endine suursaadik Taanis ja Poolas. Toomi inspireeris Eesti 200 julge pikk vaade tulevikku ja tugevatest ekspertidest koosnev meeskond.

„Eesti vajab arenguhüppeks ambitsioonikat pikka plaani, mis ulatub kaugemale ühest valimistsüklist. Lihtsate rahalubaduste jagamisega siia-sinna ei vii Eesti elu edasi. Peame liikuma targema ja taskukohasema riigivalitsemise poole, mis ei arvestaks üksnes juba viimastel aastatel toimunud demograafiliste ja tehnoloogiliste muudatustega, vaid võtaks arvesse ka meie ees seisvaid väljakutseid nii Eestis kui globaalselt,“ ütles Taavi Toom. 

Ta lisas, et praegune poliitikakujundamine ei rahulda paljusid inimesi Eestis. „Kohati jääb mulje, et Eesti tänasel poliitikamaastikul sõidetakse justkui ainult pooltuledega pimeduse poole ja seda suure kära saatel,“ lisas Toom.

Eesti 200 juht Kristina Kallas ütles, et kogenud diplomaadi liitumine nende meeskonnaga tugevdab oluliselt Eesti 200 jõudu rahvusvaheliste küsimustega tegelemisel. „Mul on hea meel, et Taavi Toom on andnud ka nõusoleku kandideerida riigikogu valimistel ja asuda Eesti 200 kõneisikuks välispoliitika ja Euroopa asjade teemadel,“ märkis Kallas.

Taavi Toom on hariduselt jurist, lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude. Aastatel 1991-1994 töötas ta ajalehes Postimees välisinfo toimetajana. Alates 1994. kuni 2017. aastani töötas ta välisministeeriumis erinevatel ametikohtadel, olles selle aja jooksul ka Eesti suursaadik Taanis (2001-2006) ning Poolas (2009-2013). 

Taavi Toom on töötanud ka välisministeeriumi Euroopa Liidu osakonna juhatajana ja julgeolekupoliitika direktorina, samuti välisministeeriumi pressiesindaja ning avaliku diplomaatia osakonna juhatajana. Viimased kaks aastat on Taavi Toom töötanud Briti suursaatkonna nõunikuna Eestis Euroopa Liidu ja kahepoolsete suhete küsimustes. Ta on abielus, kolme lapse isa ja pole varem kuulunud ühtegi erakonda.