Vaktsiinid pakuvad kaitset 6–9 kuud. Seega räägime nn vaktsiinide rohelise kaardi puhul laias laastus järgmisest aastast.

Eesti 200 on arvamusel, et Eestis tuleb kasutada vaktsineerimise rohelist passi nii palju kui vaja, et hoida elu lahti, ning nii vähe kui võimalik. See on ratsionaalne ning kaalutletud hädaabinõu. Roheline pass annaks juurdepääsu kultuurile, meelelahutusele, restoranidele, spordisaalidele, avalikele basseinidele, spaadele, kursustele, jumalateenistustele ja loomulikult rahvusvahelisele reisimisele. 

Roheline pass on ruutkood, mis antakse vaktsineeritud ja viiruse läbi põdenud inimestele ja sellel on kindel lõpukuupäev. Oma rohelise kaardi on juba kehtestanud Iisrael, Küpros, Leedu, Ungari ja Taani. Seda kaaluvad Prantsusmaa ja Tšiili. 

Tervishoiutöötajate ja õpetajate vaktsineerimine peab Eestis olema kohustuslik, et hoida meie medsüsteem toimimas ja meie lapsed koolis. Niipea kui kiidetakse heaks 12–15-aastaste laste vaktsineerimine, tuleb see ka Eestis kasutusele võtta. 

Inimõigused on universaalsed ja iga inimesega kaasa sündinud. Eesti inimestel on õigus teha tööd, saada palka ja maksta renti, et omada kodu. Pärast poolteist aastat koroona õppetunde ja ekslemist on aeg ühiskond lahti hoida nende jaoks, kes on nõus selles ühiskondliku kokkuleppe alusel osalema.