Seoses erakonna esimeheks valimisega saab Eesti 200 varivalitsuse peaministriks Kristina Kallas ja varivalitsusega liituvad kultuuriminister Ülo Pikkov ja lõimumise valdkonna juht Margarita Källo.

„Tänaseks on meie varivalitsus tegutsenud poolteist kuud ja see on andud meile väga hea võimaluse rääkida avalikkusele sellest, milliseid muutusi me Eestile vajalikuks peame. Nüüd on meie ridades toimunud muudatusi ja seega teeme ka varivalitsuses ümberkorraldused. Lisame kultuuriministri koha, sest oleme tänaseks näinud, et see valdkond vajab erilist tähelepanu ning meiega liitus ka vastava valdkonna spetsialist,“ kirjeldas Eesti 200 juht ja varivalitsuse uus peaminister Kristina Kallas.

Eelmine peaminister Priit Alamäe hakkab varivalitsuses tegelema majandusega ja Indrek Nuume rahandusega. Kristina Kallase asemel hakkab lõimumisteemade eest vastutama Margarita Källoning uue valdkonnana lisandub kultuur, mille eest hakkab vastutama tunnustatud filmitegija, produtsent ja õppejõud Ülo Pikkov. Varivalitsusest lahkuvad Hendrik Agur, kes pole enam Eesti 200 liige ning Liina Normet, kes hakkas Eesti 200 aseesimehena vastutama valimisprogrammi koostamise eest.

Margarita Källo on lõpetanud sotsiaaltöö ning rahvusvaheliste suhete erialad cum laude, lisaks on tal bakalaureusekraad ka ärirahanduse ja majandusarvestuse alal. Ta on töötanud avalikus sektoris integratsiooni ning erasektoris majandusarvestuse valdkonnas.

Ülo Pikkov on teinud hulganisti rahvusvaheliselt tunnustatud animafilme, olnud paljude filmide produtsent ning töötanud nii Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna kui ka Eesti Kultuurkapitalis audiovisuaalse sihtkapitali esimehena.

Eesti 200 varivalitsus alustas tegevust 24. septembril 2018 ning selle ülesanne on anda Vabariigi Valitsusele alternatiivne käsitlus ja tutvustada Eesti 200 hinnangul vajalikke reforme, mis aitaks lahendada Eesti tulevikku puudutavaid sõlmprobleeme.