Täna hommikul avaldatud Eesti erakondade värskeimad toetusnumbrid, kus Eesti 200 toetus läheneb 12%-le, näitavad Eesti inimeste selget rahulolematust Riigikogu valimiste järel tagurliku suuna võtnud valitsuskoalitsiooni suhtes, leiab erakonna Europarlamendi valimiste esinumber Lauri Hussar. Tema sõnul on Eesti 200 võtnud sihiks mandaadi saamise eelolevatel Euroopa Parlamendi valimistel ning toetusuuringud näitavad, et erakond on õigel teel.

“Inimeste rahulolematus tagurlike väärtustega võimule toonud koalitsiooni suhtes näitab, et tänane valitsus ei ole pakkumas paremat tulevikku, vaid on Eestit pööramas minevikukursile. Eesti 200 on tulnud Eesti poliitikasse, et pakkuda tervemõistuslikku ja positiivset alternatiivi. Eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel seisame tugeva Eesti eest ühtses Euroopas.”

Postimehe tellitud ja Kantar Emori tehtud erakondade toetuse uuringust selgub, et Eesti 200 toetus on jõudnud 11,5 protsendini, olles ligi kaks korda suurem kui märtsivalimistel parlamenti pääsenud Isamaal ja võrdne SDE-ga. “Sellega on meie valijatel suur võimalus saada oma esindus ka Euroopa Parlamenti”, leiab Hussar. Eesti 200 konkureerib eelolevatel Euroopa Parlamendi valimistel parlamendivälistest jõududest ainsana täisnimekirjaga.