Eesti 200: Iga laos seisev vaktsiinidoos võib päästa mõne õpetaja tervise

Erakond Eesti 200 leiab, et õpetajate vaktsineerimisega tuleb alustada viivitamatult. Pühapäeval jõudis Eestisse 7200 doosi AstraZeneca vaktsiini, kuid õpetajate vaktsineerimise viibimist põhjendatakse nimekirjade koostamisega. Koroonakollete arv on koolides kiiresti kasvanud ja iga laos seisev vaktsiinidoos võinuks potentsiaalselt päästa kellegi tervise.

Eesti 200 hariduse valdkonna juhi Indrek Lillemägi sõnul vajame praegusel keerulisel ajal kiireid, paindlikke ja läbipaistvaid lahendusi. “Välja on öeldud, et vaktsineerimisel on prioriteetseimad HEV-koolide töötajad. Usun, et enamik haridustöötajaid mõistaksid, kui rätsepalahendusena oleks vaktsiini pakutud eelisjärjekorras just neile, selle asemel, et koguda kõigi vaktsineeritavate õpetajate täpseid nimekirju,” selgitas Lillemägi.

10-19-aastaste noorte seas on nakatumine nädalaga kasvanud 40 protsenti. Eesti 200 leiab, et kriitilises epidemioloogilises olukorras peab iga saabuva vaktsiinidoos jõudma viivitamatult riskirühmade või eesliinitöötajateni. “Õpetajate igapäevaste kontaktide hulk on suur ja iga päev ilma vaktsiinita reaalne oht tervisele. Lisaks on haridussüsteemi kvaliteetne toimimine kriitiline ka vaimse tervise ja majanduse seisukohalt,” lisas Lillemägi.

Lisaks on oluline teha rohkem selgitustööd ja rääkida vaktsineerimise ohutusest ning vajalikkusest. Valitsus on seadnud õpetajate vaktsineerimise prioriteediks, kuid ühtki teaduspõhist materjali või õpetajatele suunatud kampaaniat koolidesse jõudnud ei ole. Haridustöötajad väärivad selget ja tõenduspõhist informatsiooni.

Lisainfo:
Indrek Lillemägi, hariduse valdkonna juht
Tel: 58001555