PRESSITEADE
18.12.2018

Eesti 200-ga liitus ettevõtja Koit Kelder

Erakonnaga Eesti 200 liitus Saaremaa kohaliku elu aktivist ja Pöide pruulikoja omanik Koit Kelder.

„Me kõik oleme poliitikaga seotud ja sellest mõjutatud, saame vaid otsustada, kui aktiivselt me sellesse sekkume. Mina kõrvalt vaadata ei oska ega taha,“ ütles Koit Kelder põhjendades oma liitumist Eesti 200-ga.


Eesti 200 kasuks rääkis tema sõnul oma ala spetsialistide tulek poliitikasse ja soov pakkuda tänasele poliitikale positiivset alternatiivi. „Nii nagu rääkisin üksikkandidaadina Saaremaal kohalikku omavalitsusse kandideerides, et vallajuhtimist peaks iseloomustama tulevikku vaatav hea haldus ja eestvedamine, siis täpselt sama on vaja ka riigi juhtimises,“ sõnas Kelder.


Kelder on Eesti ühe tuntuima käsitööõlle pruulikoja Pöide tegevjuht ning arendab koos partner Rait Randiga plastikuga võitlemiseks pilliroost joogikõrte tööstuslikku tootmist. Aastatel 2009-2014 oli ta MTÜ Saarte Koostöökogu tegevjuht ja enne seda töötas pikalt Keila vallavalitsuses erinevatel ametikohtadel. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofia erialal, on abielus ning tal on neli last. Lisaks mängib ta ansamblis Onud.


Lisainfo:
Koit Kelder
5068287