Eesti 200 esimees Kristina Kallas külastas 11. detsembril Viljandimaad, et kohtuda maakonna ettevõtjate, haridusvaldkonna esindajate ja noortega.

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase ja Viljandimaa koordinaatori Marju Mägeri kohtumiste eesmärgiks oli tutvuda ettevõtjate ja maakonna aktiivsete inimestega, kes oma valdkonnas Viljandimaa arengut juhivad.

„On heameel isiklikult näha edukaid tootmisettevõtteid, kes vaatamata kõikvõimalikele raskustele eestlasliku kangekaelsusega ei ole kolinud Tallinnasse,“ ütles Kristina Kallas. „Regionaalarengust on palju räägitud, kuid vähe tehtud. Eesti elu Tallinna koondumine on küll mingis osas paratamatus, kuid mitte kõiges ja seetõttu on oluline, et riik näitaks ka tegudega kuidas ta ettevõtlusele väljaspool Tallinnat soodsaid tingimusi loob. Olgu selleks siis laenugarantiide andmine või kvalifitseeritud tööjõu kättesaadavuse suurendamine,“ selgitas Kallas.

Kallas ja Mäger külastasid ettevõtjaid Viljandis, Viiratsi tugikodu, Halliste põhikooli ja ettevõtjaid Karksis.

Eesti 200 Viljandimaa piirkond on aktiivselt tegutsenud 2019. a algusest, Viljandimaa tööd koordineerib Marju Mäger.

Eesti 200 Viljandimaa koordinaator Marju Mäger ja erakonna esimees Kristina Kallas kohtumas Mulgi Pruulikoja omaniku Lauri Vaiksaarega. Foto: Karl Erik Heinsoo