Eesti 200 esimees Kristina Kallas külastas sel nädalal Ida-Virumaad, et kohtuda maakonna ettevõtjate, haridusvaldkonna juhtide ja aktiivsete inimestega. 

Kristina Kallas koos Eesti 200 Ida-Viru piirkonna juhatuse ja liikmetega külastasid 24.09 Kohtla-Järvet ja 25.09 Jõhvit. Eesmärgiks oli kuulata ettevõtjaid ja haridusvaldkonna juhte, kes oma valdkonnas Eesti arengut suunavad.

“Ida-Virumaa ei ole ainult põlevkivi, vaid on ka maailma tipptasemel kaupade tootmine. Näiteks ettevõte Audes, mis tegutseb juba pea kolmkümmend aastat Jõhvis, toodab maailma kõige kvaliteetseimaid kõlareid,” ütles Kristina Kallas. Pole kuulnudki? Meie ka ei olnud. Igor Tjurin on väikeettevõtja, kes annab tööd ligi 80 jõhvikale ning toodab luksuskõlareid, mille kõla naudivad Hollywoodi staarid. Igor Tjurini lugu on lugu sellest, kuidas nõukogudeaegsest tehasest teha maailma luksuskaupa tootev ettevõte Ida-Virumaal.

“Meie jaoks on olulised teemadena just majandusareng, ettevõtlike inimeste toetamine ja haridus- ning teaduse maailmatasemel arendamine,“ selgitas Kallas.

Foto: Svetlana Skrebneva