Erakond Eesti 200 andis täna Riigikogu esimehele Jüri Ratasele üle nelja päevaga kogutud ligi 2000 allkirja ettepanekuga lisaeelarve seaduse muutmiseks, mis näeb ette RMK-le seatud dividendieesmärkidest loobumist ja aitaks nii võtta maha raiesurve riigimetsas.

Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul saab raiesurvet riigimetsas kõige paremini võtta maha omaniku ootuste ülevaatamisel, sest dividendiootus on kirjutatud sisse riigieelarvesse ning see on koht, kus ka raiesurve RMK-le tekib. „See on Riigikogu lisaeelarve menetlemiseks tehtud ettepanek ning kuna parlament seda just praegu menetleb, siis setaõttu oli algatuse ajastus kiire ja päevakajaline. Selle põhimõtte sisseviimine ei tohiks olla parlamendil ja valitsusel liiga keeruline, sest ka praeguse valitsuse koalitsioonileping näeb ette raiesurve vähendamist riigimetsas, “ rõhutas Kallas.

Rahvaalgatuse vastu võtnud Riigikogu esimees Jüri Ratas pidas äärmiselt oluliseks arvamuse avaldamist nii tähtsal teemal nagu seda on mets. „Eesti inimesele tähendab mets oluliselt rohkemat kui ainult majandusala. Mets on meie jaoks koht, kus puhkab süda, saab marjul-seenel käia ja alati jagub huvitavat. Ehk kõige tabavamalt on metsa kohta end väljendanud vanarahvas, öeldes et mets on vaese mehe kasukas,“ märkis Ratas rõhutades, et Riigikogu juhatus langetab esimesel võimalusel otsuse, kuidas parlament rahvaalgatuse ettepanekut menetleb.